Wyniki baraży akademickiej siatkówki kobiet o awans do I ligi.

Published by Maciej Sawczuk on śr., 05/18/2016 - 16:23 in

AZS UKSW- AZS WAT 1:3

13 maja 2016 o godz. 19:00 w hali CRS Bielany odbył się mecz siatkarek AZS UKSW. W domowej hali podejmowały one zawodniczki Wojskowej Akademii Technicznej. Stawką spotkania był awans do I ligi akademickiej. Po prawie dwugodzinnej walce nasza drużyna uległa przeciwniczkom 1:3

Pierwszy set pokazał ogrom zaangażowania i woli zwycięstwa u obu drużyn. Rozstrzygnęły go dopiero punkty na 29:27 dla WAT.

W drugą odsłonę zawodniczki AZS UKSW weszły zmotywowane przez trenera. Zaowocowało to pewnym zwycięstwem 25:18.

W trzeciej partii spotkania nieco większą inicjatywą wykazały się siatkarki WAT, które wygrały 25:20.

Czwarta część spotkania, ukazująca na horyzoncie koniec meczu, dostarczyła kibiciom sporo emocji. Długie i kapitalnie rozgrywane piłki musiały się podobać. Siatkarki AZS UKSW bardzo chciały udaremnić plany zwycięstwa rywalkom. Niestety w decydującym momencie seta to przeciwniczkom dopisało szczęście. WAT rozstrzygnęła spotkanie zwyciężając 25:23.

Pomimo, że siatkarkom AZS UKSW nie udało się w tym sezonie awansować do I ligi akademickiej, społeczność AZS UKSW może być dumna ze swoich reprezentantek. W pierwszym roku trenowania, drużyna osiągnęła 2 miejsce w tabeli sezonu zasadniczego Akademickich Mistrzostw Warszawy (w rundzie jesiennej wygrywając 4 mecze z rzędu!). Młody zespół, w którym każdy z łatwością dostrzeże potencjał, wynikający z zaangażowania i dobrej atmosfery w drużynie, ma przed sobą wiele do osiągnięcia.

Dziękujemy wszystkim kibicom za przybycie na wczorajszy mecz, a zawodniczkom za hart ducha pokazany na boisku.